Wybór ubezpieczenia dla podróżujących do USA

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to kraj wyjątkowy, bardzo zróżnicowany kulturowo, co ma związek z jego historią i to już od czasów kolonialnych. Z całą pewnością to naprawdę ceniony kierunek wycieczek wielu osób. Piękno przyrody, niesamowita architektura, to tylko niektóre z walorów turystycznych wymienianych przez podróżujących. Ale zanim wybierzesz się na wycieczkę pamiętaj, aby odpowiednio się do niej przygotować.

Kierunek: Stany Zjednoczone Ameryki Północnej

Wyjazd do USA to z całą pewnością nie lada wyzwanie logistyczne. Sama podróż samolotem przez Ocena nie należy do najkrótszych, a to dopiero początek. Warto przed wyjazdem zastanowić się co chcielibyśmy zobaczyć? Zdecydować czy wyjeżdżamy z biurem podróży czy decydujemy się na samodzielną organizację wyjazdu? Jeśli tak, to w jaki sposób będziemy się przemieszczać? Gdzie nocować? Pytań jest naprawdę wiele, a odpowiedź zależy od indywidualnych preferencji.

Nieobowiązkowa-obowiązkowa polisa turystyczna

Przynajmniej w teorii wyjazd do USA nie wymaga zakupu specjalnej polisy turystycznej. Jednak jej brak może być szalenie kosztowny, jeśli na miejscu okaże się, że potrzebujemy konsultacji lekarskiej. Koszty leczenia w USA są naprawdę niesamowicie wysokie. Stany Zjednoczone słyną z tego, że pomoc medyczna należy do jednej z najdroższych na świecie. Szacuje się, że sam pobyt w szpitalu na obserwacji, bez żadnych badań to wydatek, który może sięgnąć nawet ok. 40 tys. zł. Brzmi przerażająco, prawda? To właśnie dlatego warto zadbać o dobrą polisę, która w razie potrzeby pokryje koszty leczenia.

 

 

 

Zobacz także:

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?