Assistance w ubezpieczeniu turystycznym

Assistance w ubezpieczeniu turystycznym jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, które pozwala zwiększyć bezpieczeństwo podczas wyjazdu. Pomoc Assistance może bardzo ułatwić załatwienie wielu formalności podczas wakacji.

Dlaczego wykupuje się ubezpieczenie turystyczne?

Wyjeżdżając za granicę należy pamiętać, że posiadane w Polsce prawo do dostępu do opieki medycznej w ramach NFZ nie będzie honorowane w innych krajach świata. Co prawda w Europie można liczyć na refundację pewnych świadczeń w ramach EKUZ, ale nie obejmuje to wszystkich kwestii. Może zatem zdarzyć się tak, że mimo EKUZ za pewne świadczenia będzie trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Takich sytuacji można jednak uniknąć dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu turystycznemu, które pozwala zyskać dostęp nie tylko do publicznej, ale i prywatnej opieki medycznej.

Czym jest pakiet assistance?

Dzięki pakietowi Assistance możesz zyskać całodobową ochronę oraz dostęp do wszelkich niezbędnych informacji. Z całą pewnością pakiet assistance warto wykupić, gdyż dzięki niemu zyskujemy możliwość uzyskania całodobowej pomocy ze strony ubezpieczyciela. A to, szczególnie w obcym kraju, jest naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Należy podkreślić, że aby skorzystać z pakietu w wielu firmach ubezpieczeniowych będzie możliwe dopiero w sytuacji wykupienia rozszerzonej ochrony. Warto podkreślić, że w tym zakresie oferty poszczególnych towarzystw mogą różnić się między sobą, dlatego koniecznie należy poznać oferowane warunki, aby maksymalnie dopasować polisę do swoich potrzeb.