Wybierasz siędo USA? Nie zapomnij o polisie!

Stany Zjednoczone są kierunkiem podróży turystycznych osób, które chciałyby spełnić swój amerykański sen. USA postrzegane są jako kraj wielu możliwości, o specyficznej historii i kulturze, która fascynuje niejedną osobę. O czym należy pamiętać przed wyjazdem?

USA – cel podróży

Niektórzy zastanawiają się co takiego jest w Stanach Zjednoczonych, że ludzie decydują się na tak odległe wycieczki? Odpowiedź brzmi – to zależy, czego kto szuka. Dla wielu Stany Zjednoczone to synonim wolności, ale także wyjątkowe drapacze chmur, wspaniałe widoki, ale także walory przyrodnicze, o jakie trudno w Europie. Do tego należy wspomnieć, że USA to kraj bardzo zróżnicowany kulturowo, co ma związek z jego historią. Wszystko to jest naprawdę ciekawe i wyjątkowe. Nic dziwnego, że wiele osób chciałoby to zobaczyć na żywo.

Polisa turystyczna to podstawa!

Wyjeżdżając do USA teoretycznie nie ma obowiązku wykupienia polisy turystycznej, jednak nie warto z niej rezygnować nawet gdyby miała ona obejmować wyłącznie podstawowy zakres opieki medycznej. Leczenie w Stanach jest wyjątkowo drogie, a ewentualne nawet błahe problemy zdrowotne bez odpowiedniej polisy mogą nas naprawdę sporo kosztować. Nie każdy wie, ale w kontekście kosztów usług medycznych Stany Zjednoczone wiodą prym, będąc jednym z najdroższych krajów. Dlatego wybierając się do USA warto zastanowić się czy najtańszy wariant polisy wystarczy? Czy lepszym rozwiązaniem będzie wybór wariantu z podwyższonymi limitami, czyli sumami gwarantowanymi do wysokości których pokryte zostaną koszty leczenia?

 

 

Podobne wpisy:

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?