NNW i odpowiedzialność za wyrządzone szkody podczas wyjazdu

Polisa turystyczna jest rozwiązaniem, które pomaga zabezpieczyć domowy budżet przed nieoczekiwanymi i niemałymi wydatkami podczas pobytu za granicą. Zapewnia przede wszystkim bezpłatny dostęp do placówek medycznych publicznych i prywatnych, a także rekompensuje koszty związane z transportem medycznym do Polski. Czym jest NNW i odpowiedzialność za wyrządzone szkody w ofercie polisy turystycznej?

Czym jest NNW?

NNW to ubezpieczenie na wypadek wystąpienia nieszczęśliwego wypadku. Taka forma ubezpieczenia często znana jest, ale w kontekście uczniów czy zakładów pracy, gdzie umożliwia się wykupienie odpowiedniej polisy dla dziecka. Nie każdy natomiast wie, że wariant ten dostępny jest również w kontekście ubezpieczenia turystycznego.

NNW pozwala zabezpieczyć swoje zdrowie i życie w określonych w polisie wypadkach. Najczęściej polisa obejmuje sytuacje, takie jak śmierć w następstwie nieszczęśliwego wypadku, a także znacznie uszkodzenie ciała. W sytuacji, gdy dojdzie do trwałego okaleczenia bądź uszkodzenia ciała ubezpieczyciel dokona wypłaty ubezpieczenia zgodnie z ustalonymi w polisie warunkami.

Odpowiedzialność cywilna

Polisa turystyczna może zostać również rozszerzona o ubezpieczenie OC. Jest to doskonały sposób, aby zabezpieczyć się na wypadek szkód, które zostaną wyrządzone z naszej winy. W jakich sytuacjach jest ono przydatne? Przede wszystkim wtedy, gdy dojdzie do uszkodzenia mienia osób trzecich, wówczas to ubezpieczyciel zajmie się wypłata należnego odszkodowania, oczywiście o ile do uszkodzenia nie doszło w sytuacji objętej wyłączeniem.

 

Zobacz również:

OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy